Na uroczystej gali, która odbyła się w domEXPO, 21 października 2015 roku wręczono statuetki oraz dyplomy zwycięzcom 7. edycji plebiscytu “Opolski Hipokrates”. Wyróżnienie to otrzymują wyjątkowi lekarze, pielęgniarki i położne, cenieni stomatolodzy, ratownicy medyczni oraz wyróżniające się placówki medyczne i apteki przyjazne pacjentom.

Wśród wyróżnionych, nagrodą specjalną, znalazła się dr Emilia Lichtenberg-Kokoszka. Nagroda została przyznana za opracowanie programu Indywidualizacji Opieki Okołoporodowej, wdrażanego w opolskich szpitalach i wśród położnych środowiskowo-rodzinnych.

Nagroda specjalna została przyznana przez kapitułę plebiscytu, w skład której wchodzili: Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego, Tomasz Uher, dyrektor Oddziału NFZ w Opolu, Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny nto, Krzysztof Krupa, prezes Pro Media, dr Marcin Krajczy, prezes Oddziału Opolskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapeutów, dr n. med. Kazimierz Łukawiecki, dr n. med. Lucyna Sochocka, zastępca dyrektora Instytutu Pielęgniarstwa Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krapkowicach i były dyrektor opolskiego NFZ, dr Aleksander Wojtyłko, chirurg dziecięcy z Opola, dr n. med. Aleksander Sachanbiński, onkolog (“Opolski Hipokrates” 2014).