W dniu 18 listopada 2015r. o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Projektu “Rodzic – Student” (s. 154).
– spotkanie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób studiujących będących rodzicami lub spodziewających się dziecka oraz dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Koła Naukowe Instytutu Nauk Pedagogicznych UO wraz ze Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej, zapraszają na seminarium “Rodzic – Student”, którego celem jest wsparcie dla studiujących rodziców oraz dialog z władzami uczelni oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych, by ułatwić rodzicom studiowanie i dostosować przestrzeń uniwersytetu do ich potrzeb.

Projekt Rodzic student jest kontynuacją akcji, mających na celu wspieranie studiujących rodziców. Wychodzimy naprzeciw potrzebom studiujących rodziców, przygotowując serię seminariów w Lublinie oraz Krakowie, na których będzie można poszerzyć wiedzę na temat praw, potrzeb oraz wsparcia dla studiujących rodziców. Przedstawione zostaną także praktyczne wskazówki, jak tworzyć pokój dla rodziców w przestrzeni uniwersytetu

oraz warsztat pt.: „Twórcze zabawy z dziećmi”.

Na seminarium będziemy rozdawać publikację „Mama na studiach – wiedza, władza, przestrzeń Uniwersytetu” pod redakcją dr Kamili Kamińskiej, w której zawarte są takie tematy jak: wsparcie instytucjonalne dla studiujących rodziców, sytuacja prawna studiujących matek, macierzyństwo jako wyzwanie edukacyjne oraz praktyczny podręcznik „przetrwania”, zawierający rady dotyczące organizacji czasu dla studiujących rodziców, podstawy pierwszej pomocy oraz artykuł na temat diety wegańskiej dla dzieci.

Zapraszamy – dr Anna Glińska – Lachowicz, Koordynator Kół Naukowych INP UO, Paulina Wojnowska “Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej”.