W dniu 5 grudnia br. w ramach działania koła naukowego pedagogiki resocjalizacyjnej „Dwa Światy”, które tworzą studenci naszego Instytutu pod przewodnictwem doktora Mariusza Snopka został zorganizowany wyjazd do Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich. Na ten dzień zaplanowano bowiem spotkanie osadzonych z ich najbliższymi.

Z okazji mikołajek nasze studentki – Ewelina Szopa, Karolina Dobosz, Beata Radzińska – przygotowały dla dzieci różnorodne zabawy. Najmłodsi mieli okazję skorzystać z takich atrakcji jak: malowanie twarzy, wspólne kolorowanie przygotowanych wcześniej wydruków znanych postaci z bajek i świątecznych obrazków, czy zabawa w świetlicowym kąciku dla najmłodszych. W prezencie dla małych uczestników spotkania żacy przywieźli ze sobą maskotki pochodzące ze wcześniejszych zbiórek. Później jeden z osadzonych zaprosił dzieciaki do wspólnego kolędowania. Maluchy odwiedził Mikołaj, który przyniósł im prezenty.

Na zakończenie wykonano zdjęcie będące wspaniałą pamiątką spotkania, z którego każdy uczestnik wyszedł z uśmiechem na twarzy.

Właśnie takie doświadczenia przygotowują nas do pracy w zawodzie pedagoga resocjalizacyjnego, dzięki nim możemy się rozwijać i poszerzać naszą wiedzę, za co jednostkom penitencjarnym jesteśmy ogromnie wdzięczni.

 

Tekst: Ewelina Szopa

Fotografie: mjr Jarosław Timoszuk