W dniach 16 i 17 grudnia 2015 roku Koło Naukowe Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy”, którego opiekunem jest dr Mariusz Snopek, zorganizowało zbiórkę słodyczy dla ubogich dzieci z różnych placówek i środowisk. Wpierw składka kierowana była do dzieci ze Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „BARKA”.

Niemniej, sami studenci ofiarowali sporo darów, tzn. uzyskano ponad 100 wafelków, batoników, około 40 czekolad, 14 opakowań ciastek i bombonierek, oraz ponad 4,5 kg cukierków, żelek, gum i innych słodkich pyszności.

Poza Żakami w akcję zaangażowany był także personel Zespołu Szpitali z Kup, Fundacja Sławek, ksiądz – kapelan więzienny, opiekun „Barki”, Zakład Karny nr w 2 w Strzelcach Opolskich oraz strzelecka Szlachetna Paczka. Przyczyniło się to do pozyskania bardzo dużej liczby darów, przekraczającej wstępne założenia.

Z zebranych słodyczy udało zrobić się paczki dla 18 rodzin wytypowanych przez OPS, 12 paczek dla podopiecznych domu dziecka oraz 23 paczki przekazane zostały dla dzieci skazanych. Każda rodzina otrzymała dwie reklamówki darów tj. maskotki, książeczki, gry. Fundacja Sławek podarowała ok. 60 bajek.

Niech słowa Wielkiego Jan Paweł II będą odzwierciedleniem waszego zaangażowania:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Koło Naukowe Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy” z całego serca dziękuje za okazane dobro wszystkim studentom oraz osobom, które wzięły udział w zbiórce. Niech ta mała forma pomocy wróci do was ze zdwojoną siłą.