Dnia 20.12.2015 dwie studentki – Agnieszka Wiosna oraz Małgorzata Mazur – z Koła Naukowego Pedagogiki Resocjalizacyjnej ,,Dwa Światy” (opiekun: dr Mariusz Snopek) odwiedziły Oddział Zewnętrzny w Turawie.

Był to dzień, w którym skazane mogły spotkać się ze swoimi najbliższymi. Na początku głos zabrał kierownik oddziału zewnętrznego mjr Jacek Światły, który przywitał wszystkich gości. Następnie przemówił pan Grzegorz Sawicki, wicemarszałek Opolszczyzny. Gościem specjalnym był klub kibica Kolejarz, Hawi Racing Team oraz ich zawodnicy, którzy zaprezentowali swoje motocykle. Dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki quadem.

Następnie wszyscy udali się na salę, gdzie mogli obejrzeć spektakl teatralny pod tytułem „Anioł wie”, który został przygotowany przez skazane. Nie zabrakło również Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Również i od studentek najmłodsi dostali prezenty: pluszaki oraz książki, które pochodziły ze wcześniej zorganizowanych przez koło zbiórek. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy, kolorowanki oraz robienie kartek świątecznych.

Był to wyjątkowy dzień szczególnie dla osadzonych, które przez kilka godzin mogły nacieszyć się swoją rodziną, spędzić z nimi przedświąteczny czas. W tym dniu panowała miła i rodzinna atmosfera.

 

Tekst: Małgorzata Mazur

Zdjęcia: mjr Jacek Światły