W dniach 18-19 maja bieżącego roku studenci Koła Naukowego Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy” wraz ze swoim opiekunem dr Mariuszem Snopek wzięli udział w Festiwalu Kultury Studenckiej „Kulminacje”, który został zorganizowany przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Studenci wzięli udział w licznych szkoleniach i warsztatach pedagogicznych. Swoją prelekcję miał także dr Mariusz Snopek. Był to wykład otwarty dla studentów oraz pracowników Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Wydziału Nauk Społecznych UAM

Podczas wizyty została nawiązana współpraca pomiędzy opolskimi „Dwoma Światami”, a Kołem Naukowym Penitencjarystyki „Ex lege” działające przy Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Spotkanie zaowocowało licznymi doświadczeniami oraz możliwościami. Nasi „resocjalizacyjni” studenci – skupieni na działaniu – już opracowują tekst do jubileuszowej księgi Polskiego Towarzystwa Penitencjarnego. Zaproszenie do przedsięwzięcia zostało zainicjowane przez prof. Piotra Stempniaka, co dla opolskich żaków było znaczącym wyróżnieniem.

Tekst i fotografie: Koła Naukowego Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy