W dniu 13.06.2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Człowiek-resocjalizacja-przemiana”. Dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych oraz organizatorzy konkursu – Koło Naukowe Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy” – spotkali się wraz z autorami prac, by wręczyć im nagrody.

Głównym celem konkursu było aktywizowanie społeczności akademickiej do twórczego działania, promowanie kierunku pedagogiki resocjalizacyjnej, a także ukazanie tego, iż resocjalizacja jest ważnym procesem, który wprowadza w życie jednostki nieprzystosowanej, prawidłowe normy i wartości.

Techniką, która została narzucona w tegorocznym konkursie była fotografia.  Prace były bardzo kreatywne i każda się czymś wyróżniała. Dnia 01.06.2019 roku miało miejsce spotkanie członków koła, w celu wyłonienia miejsc na podium. Oficjalnego wręczenia nagród dokonał dyrektor INP, prof. dr. hab., Edward Nycz. Nagrodzone prace to:

– I miejsce: praca Anny Czemeryńskiej oraz Agnieszki Monkiewicz pt. „Cela nie jest moim celem” (PRzPS II)

– II miejsce: praca Klaudii Rus pt. „Uwolnienie” (PRzPS II)

– III miejsce: praca Marcina Henka, pt. „Droga do przemiany” (PRzPS III)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za aktywny udział w konkursie, a także za popularyzację naszego kierunku.  W imieniu całej społeczności Koła Naukowego Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy” pragniemy także serdecznie podziękować Dyrekcji INP za zaangażowanie w konkurs.

Tekst i fotografie: Agata Jaworska