Od 1994 r. Instytut Pedagogiki WSP a następnie Instytut Nauk Pedagogicznych UO był opiekunem naukowym /współorganizatorem Kędzierzyńsko-Kozielskich Seminariów Naukowych. W ramach współpracy Towarzystwa Ziemi Kozielskiej, Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu oraz Instytutu Nauk Pedagogicznych odbyły się  już 23 seminaria.

Efektem ich są nie tylko przedyskutowane w gronie naukowców, samorządowców i mieszkańców regionu – glokalne problemy miejskie – ale i 19 naukowych publikacji poseminaryjnych. Opolscy uniwersyteccy pedagodzy społeczni, socjolodzy, politolodzy oraz historycy często byli referentami lub gośćmi w kolejnych seminariach.

XXIV Kędzierzyńsko-Kozielskie Seminarium Naukowe Kędzierzyn-Koźle miasto w procesie transformacji – 25 lat później

 odbędzie się 13 listopada 2019 r. w nowo oddanych podziemnych salach Muzeum Ziemi Kozielskiej (ul. Kraszewskiego 5B). Dziewięć referatów będzie pewnym nawiązaniem tematycznym do I K-K Seminarium Naukowego (19-20 V 1994 r.). Wygłoszone i złożone teksty podsumują zmiany, które zaszły w mieście w ostatnim ćwierćwieczu, stanowiąc materiał kolejnej publikacji naukowej. Organizatorzy zapraszają zainteresowane osoby do udziału w tegorocznym seminarium.

plakat XXIV SEMINJARIUM

XXIV KKSN program 2019 BIS