Konferencja „Przesilenie w kulturze jako przedmiot badań pedagogicznych”  – zaproszenie do udziału przesłane z Oddziału PTP w Olsztynie

 

Oddział PTP w Olsztynie we współpracy z Zarządem Głównym PTP ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w obchodach jubileuszu 40-lecia Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego oraz tzw. konferencji połówkowej, zapowiadającej XI Ogólnopolski Zjazd Pedagogiczny, zatytułowanej Przesilenie w kulturze jako przedmiot badań pedagogicznych. Oba wydarzenia odbędą się 25 października 2021 r. w formie zdalnej na platformie TEAMS. W tym roku mija 40 lat od założenia Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. To świetna okazja, by spojrzeć wstecz i rozważyć udział PTP w rozwoju polskiej pedagogiki, popularyzacji osiągnięć naukowych tej dyscypliny w kraju i za granicą, a także ocenić rolę Towarzystwa w integracji środowisk zainteresowanych problemami edukacji. Warto również podjąć namysł nad perspektywami dalszego rozwoju PTP. Refleksje wokół tych zagadnień snuć będą osoby żywo zaangażowane w działalność Towarzystwa, które przyczyniły się w znaczący sposób do jego rozwoju i wysokiej pozycji wśród towarzystw naukowych w Polsce. Obchody 40-lecia PTP odbędą się w sesji przedpołudniowej….

Dalsze szczegółowe  informacje zamieszczamy pod linkami:

http://www.ptp-pl.org/pl/news/jubileusz-40-lecia-polskiego-towarzystwa-pedagogicznego-konferencja-przedzjazdowa-pt

http://www.ptp-pl.org/sites/default/files/pliki/plakata_ptp_1.pdf

 

Konkurs PTP i ZNP

Jubileusz 40 lecia PTP stał się okazją do ogłoszenia konkursu pt: Co zmieniło się w polskiej szkole (1981-2021)? Spojrzenia przez pryzmat osobistych doświadczeń Konkurs jest wspólną inicjatywą PTP i ZNP, kierowaną do Nauczycielek i Nauczycieli wszystkich szczebli instytucji edukacyjnych. Zależy nam, aby zachować wspomnienia oraz świadectwo tych, którzy ze swojej perspektywy (niegdyś uczennicy, ucznia, nauczycielki, nauczyciela) przywołają w eseju pamięć o szkole minionych lat.

Szczegóły konkursu prezentują załączone materiały i znajdziecie je Państwo pod linkami:

  1. Informacja o konkursie i Karta uczestnictwa do pobrania dla zainteresowanych: http://www.ptp-pl.org/pl/news/konkurs-ptp-i-znp
  2. Odezwa konkursowa: http://www.ptp-pl.org/sites/default/files/pliki/odezwa_wersja_podpisana.pdf
  3. Regulamin Konkursu: http://www.ptp-pl.org/sites/default/files/pliki/ptp_znp_regulamin_konkursu.pdf

Wiceprzewodnicząca Oddziału Opolskiego PTP

Dr Katarzyna Wereszczyńska

 

Serdecznie zapraszamy na Konferencję Młodych Naukowców PTP organizowaną przez Koło Młodych Naukowców PTP!

Konferencja odbędzie się 26.10.2021 r. (wtorek) o godzinie 17.00 z wykorzystaniem aplikacji ZOOM. Konferencja jest wpisana w obchody Jubileuszu 40-lecia Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

Wykład inaugurujący „Odpowiedzialny za wolność i wątpienie. Przyszłość uniwersytetu w świecie dowolności i mistyfikacji” wygłosi prof. dr hab. Renata Nowakowska-Siuta. Następnie wystąpią finaliści Konkursu PTP na wyróżniającą się rozprawę doktorską za rok 2020: dr Adam Konopnicki, dr Joanna Szefer oraz laureatka konkursu dr Joanna Dziekońska.

Do spotkania można dołączyć poprzez link: https://us02web.zoom.us/j/88283668497 (Meeting ID: 882 8366 8497) lub używając kodu QR w lewym dolnym rogu plakatu.

PLAKAT KONFERENCJI MŁODYCH NAUKOWCÓW PTP