Dyrekcja Instytutu Nauk Pedagogicznych informuje, że w dniu 13 października 2021 roku, w Opolu, zawarto Porozumienie o współpracy pomiędzy: Uniwersytetem Opolskim – Instytutem Nauk Pedagogicznych, reprezentowanym przez Dyrektora Instytutu Nauk Pedagogicznych – dra hab. prof. UO Edwarda Nycza a Fundacją ,,Bajkowy Las’’, prowadzącą leśne przedszkole „Bajkowy Las” w Łubnianach, reprezentowaną  przez Dyrektor Przedszkola – Mgr Katarzynę Sowa.

Celem podejmowanej współpracy będzie, m.in., współdziałanie w pracach naukowych oraz edukacyjnych, zmierzających do upowszechnienia wiedzy z zakresu edukacji dzieci w wieku przedszkolnym, ze szczególnym uwzględnieniem alternatywnej koncepcji wychowania przedszkolnego, jakim jest edukacja dzieci w leśnych przedszkolach, a także optymalizacja działań w kierunku integracji osób zajmujących się teoretycznym i praktycznym przygotowaniem studentów – przyszłych nauczycieli wczesnej edukacji do pracy z dziećmi. Studenci, dzięki nawiązanej współpracy, zyskają możliwość odbywania wolontariatu i praktyk pedagogicznych w Leśnym Przedszkolu.