Rozstrzygnięcie  I Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego

Witaj Wiosno! Budząca się przyroda oczami dziecka.

Konkurs odbył się pod patronatem

Pani Dziekan Wydziału Nauk Społecznych

dr hab. Anny Weissbrot-Koziarskiej, prof. UO.

W Katedrze Teorii Wychowania i Pedagogiki Szkolnej Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego 7 czerwca 2022 roku gościliśmy wyjątkowych gości – uczestników I  Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Witaj Wiosno! Budząca się przyroda oczami dziecka wraz z nauczycielami – opiekunami dzieci, którzy wspierali uczniów w przygotowaniu prac konkursowych.

Serdecznie dziękujemy Pani Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. Annie Weissbrot-Koziarskiej, prof. UO za objęcie swoim patronatem Konkurs oraz pomoc w organizacji upominków dla Dzieci i ich Opiekunów.

Dziękujemy Uczestnikom Konkursu za wzięcie w nim udziału. Pragniemy zaznaczyć, że wszystkie zgłoszone prace bardzo nam się podobały a ich poziom oceniamy jako wysoki. Prace zostały wykonanie z dużym zaangażowaniem, starannie i pomysłowo, ich tematyka nawiązywała do hasła konkursu i przedstawiała piękno budzącej się przyrody. Wszystkim Twórcom serdecznie gratulujemy.

Podczas uroczystości obecni byli – Kierownik Katedry Teorii Wychowania i Pedagogiki Szkolnej Instytutu Nauk Pedagogicznych – dr Ewa Jędrzejowska, Koordynator kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna – dr Agnieszka Włoch, mgr Anna Grygiel – inicjatorka zorganizowanego Konkursu, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pracująca zarówno w Szkole Podstawowej nr 3 im. Przemysła II w Kępnie oraz Uniwersytecie Opolskim., mgr Marian Wojewoda, nauczyciel akademicki – wykładowca przedmiotów związanych z plastyką w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz arteterapią. Pan Marian Wojewoda jest członkiem Opolskiego Oddziału Związku Artystów Polskich i razem z dr Ewą Jędrzejowską, która swoje zainteresowania naukowo-badawcze koncentruje m.in. na twórczości plastycznej dzieci, pełnili obowiązki jury komisji konkursowej.

Podczas uroczystości wręczenia nagród Laureatom Konkursu, obecne były także Studentki III roku, kierunku Kształcenie Wczesnoszkolne z Wychowaniem Przedszkolnym, które na zajęciach prowadzonych przez mgr Annę Grygiel przygotowały dla dzieci niespodziankę – teatrzyk kamishibai z bajką własnego autorstwa.

Po dokładnym obejrzeniu prac konkursowych, dokonaniu analizy sposobu ich wykonania oraz oceny wrażenia artystycznego nagrodziliśmy następujących Młodych Artystów:

Miejsce 1: Marta Świerc, praca pt. Kolory wiosny, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim, opiekun – Pani Zuzanna Halupczok.

Miejsce 2: Karolina Henek, praca pt. Cudowny wiosenny czas, Szkoła Podstawowa nr 9 im. J. Łangowskiego, opiekun – Pani Amanda Cebula.

Miejsce 3: Antonina Kiełb, praca pt. Wiosenne okulary, Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie, opiekun – Pani Aneta Kramczyńska.

Ponadto, wśród nagrodzonych, znalazły się trzy prace wyróżnione:

Wyróżnienie: Anna Buchte, praca pt. Witaj Wiosno, Szkoła Podstawowa nr 9 im. J. Łangowskiego, opiekun – Pani Amanda Cebula.

Wyróżnienie: Zuzanna Gaik, praca pt. Zwiastuny wiosny, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Łangowskiego, opiekun – Pani Elżbieta Miś

Wyróżnienie: Lena Stotko, praca pt. Wiosenna polana – wiosenne inspiracje, w podejściu alternatywnym, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim, opiekun – Pani Zuzanna Halupczok.

Po uroczystym wręczeniu nagród była okazja do wspólnych rozmów przy słodkim poczęstunku i obietnica spotkania za rok.