26 stycznia 2023 r. w murach Uniwersyteckich, wspólnie z Instytutem Psychologii -gościliśmy licealistów z klas o profilu: psychologiczno-pedagogicznym, uczęszczających do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu. Wizyta uczniów ukierunkowana była na bliższe poznanie prowadzonej działalności naukowej, edukacyjnej i studenckiej.

Licealistów uroczyście przywitał Dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych – dr hab. Edward Nycz, prof. UO, zapraszając zebranych na interesujący wykład dr Grzegorza Kozdrasia, wprowadzający w zagadnienia jednego z obecnie realizowanych badań naukowych – „Szkoła jako arena walki – edukacyjna sztuka przetrwania, czy sztuka tworzenia samego siebie?”. Następnie zaprezentowano przybyłym gościom bogatą ofertę edukacyjną, zarówno nauk pedagogicznych (mgr Paweł Cieśla), jak i nauk socjologicznych (mgr Marcin Deutschmann, dr Mariusz Zwarycz), proponowaną w najbliższej rekrutacji oraz przedstawiciel Zarządu Samorządu Studenckiego UO – Adam Kita – przybliżył licealistom walory życia studenckiego w Uniwersytecie Opolskim.

Wizytę licealistów podsumowała dyrekcja INP podkreślając raz jeszcze korzyści wynikające z podjęcia studiów na kierunkach prowadzonych w INP, dziękując jednocześnie organizatorom wizyty z ramienia PLO nr VIII oraz studentom i pracownikom INP, zaangażowanym w realizację wizyty.