17 marca 2023 r. w Instytucie Nauk Pedagogicznych w ramach wizyty studyjnej gościliśmy licealistów z klas o profilu pedagogiczno-psychologicznym z opolskich liceów (Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V oraz do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu). Wizyta uczniów ukierunkowana była na promocję działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej Instytutu, jak również na wprowadzenie gości w meandry studenckiego życia, w tym omówienie nadchodzących wydarzeń kulturalno-społecznych, organizowanych przez Samorząd Studencki.

Przybyłych gości – dyrektorów placówek, nauczycieli i młodzież – uroczyście przywitał Dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych – dr hab. prof. UO Edward Nycz zapraszając zebranych na interesujący wykład dr Grzegorza Kozdrasia, wprowadzający w zagadnienia jednego z obecnie realizowanych badań statutowych nt.  „Szkoła jako arena walki – edukacyjna sztuka przetrwania, czy sztuka tworzenia samego siebie?”.

Następnie pracownicy Instytutu (dr Anna Kopczak-Wirga, mgr Sławomir Kania, mgr Paweł Cieśla) przedstawili interesującą i bogatą ofertę kierunków z zakresu nauk pedagogicznych (Pedagogika; Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna; Pedagogika Specjalna) i socjologicznych (Design i komunikacja społeczna; Socjologia) oraz pracy socjalnej – prowadzonych w Instytucie. Ponadto walory życia studenckiego w Uniwersytecie Opolskim przybliżył licealistom Adam Kita – student pedagogiki i członek Zarządu ds. wolontariatu Samorządu Studenckiego.

Wizytę licealistów podsumowała dyrekcja INP podkreślając raz jeszcze korzyści wynikające z podjęcia studiów na kierunkach prowadzonych w INP, zapraszając jednocześnie Dyrekcję VIII LO na podpisanie umowy o współpracy obu instytucji. Podobna umowa o współpracy została 21 lutego br. podpisana z władzami V LO w Opolu.