W ramach XVIII Opolskiego Festiwalu Nauki zapraszamy na Czwartkowe Spotkania z Nauką w dniu 10.12.2020, o godz. 19:00

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/56iOQhR4J

Wykład prowadzony przez dr Magdalenę Giercarz-Borkowską
Wykład jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych możliwością uczenia się poza szkołą. Szczególnie wartościowy może być dla rodziców i młodzieży, którzy w okresie pandemii poszukują innego rozwiązania niż nauczanie zdalne prowadzone przez szkoły. Edukacja domowa – praktykowana w Polsce przez coraz liczniejszą grupę – nadal dla wielu osób pozostaje nieznana lub nierozumiana. W czasie wykładu zostanie zaprezentowana przyczyna tego zjawiska, a sama edukacja domowa zostanie przedstawiona w perspektywie historycznej i współczesnej – jako idea pedagogiczna, ale przede wszystkim praktyka edukacyjna.
Prowadząca: dr Magdalena Giercarz-Borkowska – adiunkt w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego. Zajmuje się naukowo problematyką edukacji domowej, dziecka zdolnego, wolności w edukacji. Prowadzi szkolenia i konsultacje dla rodziców i nauczycieli. Autorka książki Edukacja domowa jako alternatywa edukacyjna dla dzieci zdolnych