ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ NA TEMAT:
Znam historię, kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów – Czechów
organizowanego przez: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Kuratorium Oświaty w Opolu, Uniwersytet Opolski (Instytut Nauk Pedagogicznych, Instytut Historii, Naukowe Koło Pedagogów)Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola, Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu Polsko-Czeskie Towarzystwo Naukowe .
Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego -Andrzeja Buły.
Jury na swoim posiedzeniu w dniu 28 listopada 2017 roku pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Zenona Jasińskiego ustaliło co następuje: na konkurs wpłynęło 35 prezentacji przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych (w kategorii klas IV-V – 11 prezentacji; w kategorii klas VI-VII – 24 prezentacje), 8 prezentacji przygotowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i 6 prezentacji przygotowanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Po wnikliwej analizie prezentacji jury postanowiło przyznać w każdej kategorii miejsce I, II i III oraz wyróżnić dodatkowo w każdej kategorii po trzy prezentacje:
w kategorii szkół podstawowych (klasy IV-V):
I miejsce – Filip Pieta, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku (opiekun Grażyna Świercz)
II miejsce – Piotr Jasiński, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach (opiekun Łukasz Zajdler)
III miejsce – Oliwier Nadolny, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku (opiekun Grażyna Świercz)
Wyróżnienia:
Sebastian Koziol (Zespół Szkolno-Przedszkolny w KUP; opiekun Elżbieta Widera), Marcelina Nawarowska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku; opiekun Grażyna Świercz), Marta Muszyńska (Szkoła Podstawowa nr 11 w Opolu; opiekun Maryla Lisowska)
w kategorii szkół podstawowych (klasy VI-VII):
I miejsce – Daria Krawiec, Zespół Szkolno-Przedszkolny w KUP (opiekun Elżbieta Widera)
II miejsce – Marcel Kucypera, Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu (opiekun Adriana Piliszko)
III miejsce – Bartosz Szatkowski, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
w Ozimku (opiekun Grażyna Świercz)
Wyróżnienia:
Agnieszka Smandzich i Karolina Guzy(Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
w Ozimku; opiekun Grażyna Świercz).
W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce: Elżbieta Kilinkiewicz, Gimnazjum Nr 7 w Opolu
II miejsce: Weronika Mielczarek, Publiczna Szkoła Podstawowa z OI nr 26 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu
III miejsce: Michał Sieczka, Zespół Szkolno-Przedszkolny w KUP (opiekun Elżbieta Widera)
Wyróżnienia:
Kamila Jasińska i Natalia Szewczenko (Gimnazjum nr 4 w Nysie; opiekun Anna Cisakowska), Łukasz Kowalski (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu; opiekun Renata Staniec), Agnieszka Dudek (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu; opiekun Halina Brodziak)
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce : Dominika Turyniewicz, Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstań Śląskich w Grodkowie (opiekun Bogusława Szczotka)
II miejsce: Maciej Fabiańczyk, Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Opolu (opiekun Jolanta Siemieniuk)
III miejsce: Stanisław Dendewicz, Liceum Ogólnokształcące Nr 1 w Prudniku (opiekun Agata Dendewicz)
Wyróżnienia:
Aleksandra Górska (Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstań Śląskich
w Grodkowie; opiekun Bogusława Szczotka), Kamila Ginter (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu), Bartosz Kuryło (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Opolu; opiekun Katarzyna Madera)
Szkoły zostaną powiadomione o miejscu i czasie spotkania uczestników konkursu, laureatów oraz opiekunów w odrębnych pismach przez Organizatorów konkursu.
Gratulujemy laureatom i ich opiekunom. W imieniu Organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za włożony wysiłek w popularyzację wiedzy
o historii i kulturze naszych sąsiadów – Czechów.
Opole, 28 listopada 2017 r.
Przewodniczący jury
Prof. zw. dr hab. Zenon Jasiński